ZARZĄDZENIE  Nr 7/2009

Dyrektora Miejsko-Gminnego Zespołu Oświaty w Drezdenku

z dnia 29 maja  2009 roku

 

 

 

 

 

w sprawie: wprowadzenie „Regulaminu wynagradzania w Miejsko-Gminnym Zespole Oświaty w Drezdenku”.

 

 

 

 

Na podstawie art. 19 ust. 8 ustawy z dnia 21 listopada 2008r. o pracownikach samorządowych (D. U. z 2008r. Nr 223, poz. 1458 z późn. zm.),

 

 

 

zarządza się, co następuje:

 

§ 1

 

Wprowadzam „Regulamin wynagradzania w Miejsko-Gminnym Zespole Oświaty w Drezdenku”, stanowiący załącznik do niniejszego zarządzenia.

 

§ 2

 

Zarządzenie wchodzi w życie z dniem podpisania.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

REGULAMIN WYNAGRADZANIA

dla pracowników samorządowych zatrudnionych

w  Miejsko-Gminnym Zespole Oświaty

w Drezdenku

 

 

Na podstawie:

- art. 772  ustawy z 26 czerwca 1974r. Kodeks pracy (Dz. U. z 1998r. Nr 21, poz. 94 ze zm.

- art. 39 ust.1  ustawy z dnia 21 listopada 2008 r. o pracownikach samorządowych  (Dz. U. z  

   2008 r. Nr 223 poz. 1458), ustala się, co następuje:

                                                 

 

 

ROZDZIAŁ I

Postanowienia wstępne

 

§ 1

 

1.      Regulamin wynagradzania tworzy się na podstawie:

1)      ustawy z dnia 21 listopada 2008 r. o pracownikach samorządowych  (Dz. U. Nr 223 poz. 1458),

2)      rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 18 marca 2009 r. w sprawie wynagradzania pracowników samorządowych (Dz. U. z 2009 r. Nr 50 poz. 398).

 

2.      Regulaminem wynagradzania pracowników samorządowych zatrudnionych w jednostkach oświatowych, zwany dalej „regulaminem”, określa:

1)      szczegółowe wymagania kwalifikacyjne pracowników zatrudnionych na podstawie umowy o pracę,

2)      zasady i warunki wynagradzania za pracę w tym  maksymalny poziom wynagrodzenia zasadniczego,

3)      zasady i warunki przyznawania innych świadczeń wynikających ze stosunku pracy pracowników.

 

3.      Ilekroć w regulaminie jest mowa o:

1)      przepisach prawa pracy – rozumie się przez to przepisy ustawy z dnia26 czerwca  1974r. Kodeks Pracy (t.j. Dz. U. z 1998r. Nr 21 poz. 94z późn. zm.) i przepisy wykonawcze wydane na jej podstawie;

2)      ustawie – rozumie się przez  to ustawę z dnia 21 listopada 2008 r.o pracownikach  samorządowych  (Dz. U. Nr 223, poz. 1458);

3)      rozporządzeniu – rozumie się przez to rozporządzenie Rady Ministrów z dnia           18 marca 2009 r. w sprawie zasad wynagradzania pracowników samorządowych (Dz. U. z 2009 r. Nr  50 poz. 398 );

4)      Zespole – rozumie się Miejsko-Gminny Zespół Oświaty w Drezdenku;

5)      dyrektorze – rozumie się dyrektora Miejsko-Gminnego Zespołu Oświaty w Drezdenku;

6)      pracownikach – rozumie się przez to pracowników samorządowych zatrudnionych  w Miejsko-Gminnym Zespole Oświaty w Drezdenku  na podstawie umowy o pracę;

7)      organizacji związkowej – rozumie się przez to związki zawodowe działające w placówce;

8)      wynagrodzeniu zasadniczym – rozumie się przez to stawkę osobistego zaszeregowania określonego w tabeli miesięcznych kwot wynagrodzenia zasadniczego;

9)      minimalnym wynagrodzeniu – rozumie się przez to wynagrodzenie określone w ustawie z dnia 10 października 2002 r. o minimalnym wynagrodzeniu (Dz. U. Nr 200 poz. 1679 z późn. zm.).

 

 

 

ROZDZIAŁ II

Zasady wynagradzania pracowników

 

§ 2

 

Pracownikom z tytułu zatrudnienia przysługuje:

1.      wynagrodzenie zasadnicze;

2.      dodatek za wieloletnią pracę;

3.      dodatek funkcyjny;

4.      dodatek specjalny;

5.      nagroda jubileuszowa;

6.      jednorazowa odprawa pieniężna w związku z przejściem na emeryturę lub rentę;

7.      nagroda z funduszu nagród za szczególne osiągnięcia w pracy zawodowej;

8.      dodatkowe wynagrodzenie za pracę w nocy;

9.      premia;

10.  dodatkowe wynagrodzenie roczne;

11.  wynagrodzenie za pracę w godzinach nadliczbowych;

12.  wynagrodzenie za pracę w niedzielę i święta;

13.  odprawa pośmiertna;

14.  odprawa pieniężna w związku z rozwiązaniem stosunku pracy;

15.  diety i inne należności z tytułu podróży służbowej.

 

§ 3

Ustala się:

1.      Tabelę miesięcznych kwot wynagrodzenia zasadniczego (zał. nr 1);

2.      Tabelę wymagań kwalifikacyjnych (zał. nr 2);

3.      Tabelę dodatku funkcyjnego ( zał. nr 3);

4.      Wzór wniosku o udzielenie czasu wolnego w zamian za pracę w godzinach nadliczbowych (zał. nr 4).

 

§ 4

 

1.      Pracownikowi samorządowemu przysługuje wynagrodzenie stosownie do zajmowanego stanowiska oraz posiadanych kwalifikacji zawodowych.

2.      Wynagrodzenie pracownika zatrudnionego w pełnym wymiarze czasu pracy nie może być niższe od wynagrodzenia ustalonego ustawą z dnia 10 października 2002 r. o minimalnym wynagrodzeniu (Dz. U. Nr 200, poz. 1679 z późn. zm.).

3.      Pracownikom zatrudnionym w niepełnym wymiarze czasu pracy przysługuje wynagrodzenie zasadnicze i inne składniki wynagrodzenia w wysokości proporcjonalnej do wymiaru czasu pracy określonego w umowie o pracę. ( załącznik nr 1)

4.      Wynagrodzenie zasadnicze, o którym mowa ust. 1 podlega corocznemu podwyższeniu - po uzgodnieniu z organem prowadzącym- co najmniej o 130 % kwoty o jaką wzrasta minimalne wynagrodzenie nie więcej niż 150 % o jaką wzrasta minimalne wynagrodzenie.

5.      W sytuacji braku uzgodnienia o którym mowa w ust. 4 wzrost wynagrodzenia zasadniczego podlega negocjacjom z udziałem dyrektora, przedstawiciela organu prowadzącego oraz przedstawicieli związków zawodowych

6.      Podwyższenie wynagrodzeń, o którym mowa w ust. 4 następuje w ciągu 3 miesięcy po ogłoszeniu ustawy budżetowej, z wyrównaniem od dnia 1 stycznia danego roku.

 

§ 5

 

1.      Szczegółowe wymagania kwalifikacyjne dotyczące pracowników samorządowych  zatrudnionych w Miejsko-Gminnym Zespole Oświaty w Drezdenku na podstawie umowy o pracę  określa wykaz wymagań kwalifikacyjnych dla poszczególnych stanowisk kierowniczych, urzędniczych i obsługi stanowi załącznik nr 2  do niniejszego regulaminu.               

2.      Dopuszcza się zatrudnienie na stanowisku , o którym mowa w ust. 1 , osoby nie spełniającej wymaganych kwalifikacji na to stanowisko, określonych niniejszym Regulaminem, pod warunkiem spełnienia co najmniej wymagań kwalifikacyjnych określonych w rozporządzeniu.

3.      Osoba zatrudniona zgodnie z ust. 2 otrzymuje wynagrodzenie zasadnicze w najniższej kategorii zaszeregowania przewidzianej dla danego stanowiska do czasu uzyskania wymagań kwalifikacyjnych oczekiwanych przez dyrektora Miejsko-Gminnego Zespołu Oświaty , a określonych w zał. nr 2 Regulaminu.

 

§ 6

 

1.      Pracownikowi przysługuje dodatek za wysługę lat w wysokości 5 % miesięcznego wynagrodzenia zasadniczego po 5 latach pracy.

2.      Dodatek ten wzrasta o 1 % za każdy następny rok pracy aż do osiągnięcia 20 % miesięcznego wynagrodzenia zasadniczego po 20 latach pracy.

3.      Do okresów uprawniających do dodatku za wysługę lat wlicza się okresy poprzedniego zatrudnienia we wszystkich zakładach pracy.

4.      Do okresów pracy uprawniających do dodatku za wysługę lat wlicza się także inne okresy na podstawie odrębnych przepisów.

5.      Dodatek za wysługę lat jest wypłacany w terminie wypłaty wynagrodzenia począwszy od pierwszego dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym pracownik nabył prawo do dodatku lub wyższej stawki dodatku, jeżeli nabycie prawa do dodatku nastąpiło pierwszego dnia miesiąca.

6.      W przypadku, gdy praca stanowi dodatkowe zatrudnienie, prawo do dodatku za wysługę lat ustala się odrębnie dla każdego stosunku pracy. Do  okresu dodatkowego zatrudnienia nie podlegają zaliczeniu okresy zatrudnienia podstawowego.

7.      Dodatek za wysługę lat przysługuje pracownikowi za dni, za które otrzymuje wynagrodzenie, oraz za dni usprawiedliwionej nieobecności w pracy.

 

 

 

§ 7

 

1.      Pracownikowi przysługuje nagroda jubileuszowa w wysokości:

- po 20 latach pracy – 75 % miesięcznego wynagrodzenia,

- po 25 latach pracy – 100 % miesięcznego wynagrodzenia,

- po 30 latach pracy – 150 % miesięcznego wynagrodzenia,

- po 35 latach pracy – 200 % miesięcznego wynagrodzenia,

- po 40 latach pracy – 300 % miesięcznego wynagrodzenia,

- po 45 latach pracy – 400 % miesięcznego wynagrodzenia,

2.      Do okresu pracy uprawniającego do nagrody jubileuszowej wlicza się wszystkie poprzednie zakończone okresy zatrudnienia oraz inne okresy, jeżeli z mocy odrębnych przepisów podlegają one wliczeniu do okresu pracy, od którego zależą uprawnienia pracownicze.

3.      W razie równoczesnego pozostawania w więcej niż jednym stosunku pracy uprawniającego do nagrody wlicza się jeden z tych okresów.

4.      Pracownik nabywa prawo do nagrody jubileuszowej w dniu upływu okresu uprawniającego do nagrody.

5.      Pracownik jest obowiązany udokumentować swoje prawo do nagrody, jeżeli w jego aktach osobowych brak jest odpowiedniej dokumentacji.

6.      Podstawę obliczenia nagrody jubileuszowej stanowi wynagrodzenie przysługujące pracownikowi w dniu nabycia prawa do nagrody, a jeżeli jest to  dla pracownika korzystniejsze – wynagrodzenie przysługujące mu w dniu wypłaty. Jeżeli pracownik nabył prawo do nagrody, będąc zatrudnionym w innym wymiarze czasu pracy niż w dniu  wypłat, podstawę obliczenia nagrody stanowi wynagrodzenie przysługujące pracownikowi w dniu nabycia prawa do nagrody. Nagrodę oblicza się według zasad obowiązujących przy ustalaniu ekwiwalentu pieniężnego za urlop wypoczynkowy.

7.      Wypłata nagrody powinna nastąpić niezwłocznie po nabyciu przez pracownika prawa do tej nagrody.

8.      W razie ustania stosunku pracy w związku z przejściem na rentę z tytułu niezdolności do pracy lub emeryturę, pracownikowi, któremu do nabycia prawa do nagrody jubileuszowej brakuje mniej niż 12 miesięcy licząc od dnia rozwiązania stosunku pracy, nagrodę tę wypłaca się w dniu rozwiązania stosunku pracy.

 

 

§ 8

 

1.      Pracownikowi w związku z przejściem na emeryturę lub rentę z tytułu niezdolności do pracy przysługuje jednorazowa odprawa pieniężna w wysokości:

- dwumiesięcznego wynagrodzenia       – po przepracowaniu 10 lat

- trzymiesięcznego wynagrodzenia        – po przepracowaniu 15 lat

- sześciomiesięcznego wynagrodzenia – po przepracowaniu 20 lat

2.      Pracownik, który otrzymał odprawę, nie może ponownie nabyć do niej prawa.

3.      Do okresów pracy uprawniających do odprawy wlicza się okresy poprzedniego zatrudnienia we wszystkich zakładach pracy oraz inne okresy podlegające wliczeniu do  okresu pracy, od którego zależą uprawnienia pracownicze.

4.      Odprawę oblicza się wg zasad obowiązujących przy ustalaniu ekwiwalentu pieniężnego za urlop wypoczynkowy.

 

 

 

 

ROZDZIAŁ III

Warunki przyznawania dodatku funkcyjnego i specjalnego

 

§ 9

 

1. Dodatek funkcyjny przysługuje na stanowiskach:

 

1)  dyrektor

2)  główny księgowy

        3) zastępcy gł. księgowego,

        4) sekretarz szkoły

 

2. Wysokość dodatku funkcyjnego dla poszczególnych stanowisk określa załącznik nr 3 do 

     Regulaminu.

 

 

§ 10

 

1.       Pracownikowi z tytułu zwiększenia zakresu obowiązków służbowych lub powierzenia dodatkowych zadań, ze  względu na charakter pracy lub warunki wykonywania pracy można przyznać dodatek specjalny do wysokości 40 % wynagrodzenia zasadniczego i dodatku funkcyjnego.

2.       Dodatek specjalny przyznaje się na czas określony nie dłuższy niż rok, a w uzasadnionych przypadkach także  na czas nieokreślony.

3.       W szczególnie uzasadnionych przypadkach dodatek specjalny może być przyznany w wysokości wyższej.

4.       Decyzję o przyznaniu dodatku podejmuje dyrektor.

5.       Dodatek specjalny wypłacany jest w pełnej wysokości za okresy nieobecności w pracy spowodowanej urlopem wypoczynkowym oraz korzystaniem ze zwolnień od pracy których pracodawca ma obowiązek udzielić na podstawie Kodeksu Pracy oraz jego przepisów wykonawczych . W razie nieobecności spowodowanej innym okolicznościami dodatek specjalny jest proporcjonalnie zmniejszany.

 

 

 

 

ROZDZIAŁ IV

Warunki przyznawania i sposób wypłacania premii i  nagród innych niż nagroda jubileuszowa

 

§ 11

 

1.       W ramach posiadanych środków na wynagrodzenia osobowe pracowników  administracji i obsługi, przyznawanych  przez organ prowadzący na kolejny rok budżetowy, tworzy się fundusz premiowy w wysokości 10% planowanego funduszu płac.

2.       Pracownik ma prawo do premii w wysokości do 30 % wynagrodzenia zasadniczego.

3.       Premią objęci są pracownicy niepedagogiczni zatrudnieni na stanowiskach administracyjnych i obsługi Zespołu.

4.       Wysokość premii dla poszczególnych pracowników ustala dyrektor Zespołu.

5.       Podstawą naliczenia premii jest wynagrodzenie zasadnicze wynikające z zajmowanego stanowiska pracy i wymiaru czasu pracy, określonego w umowie  o pracę.

6.       W miesiącu, w którym pracownik był nieobecny w pracy, przyznana wcześniej premia przysługuje proporcjonalnie za okres efektywnie przepracowany.

7.       O przyznaniu premii pracownik zawiadamiany jest na piśmie.

8.       Premię wypłaca się z dołu w okresach miesięcznych.

9.       Premia przyznawana jest pracownikom, którzy w sposób szczególny angażują się w wykonywanie zadań na rzecz pracodawcy i wykazują się:

1)      należytym wywiązywaniu się z obowiązków pracowniczych polegającym na terminowym wykonywaniu przydzielonych zadań, przy zachowaniu należytej jakości;

2)      dbałością o stan techniczny przydzielonych urządzeń i sprzętu;

3)      przestrzeganiem przepisów regulaminu pracy i ustalonego porządku pracy;

4)      przestrzeganiem zasad współżycia społecznego,

5)      wykonywaniem prac na polecenie przełożonych lub z własnej inicjatywy, wykraczających poza zakres czynności;

6)      wykonywaniem dodatkowych zadań zleconych, wynikających z zajmowanego stanowiska pracy;

7)      wymiernym podnoszenie kwalifikacji zawodowych;

8)      podnoszeniem wydajności pracy;

9)      wprowadzaniem usprawnień i innowacji mających na celu istotną poprawę warunków pracy i funkcjonowania zespołu;

10)   usprawnieniem pracy własnej z uwzględnieniem stopnia złożoności, trudności i ilości wykonywanych zadań;

11)  wykonywaniem prac z własnej inicjatywy, służących dobru Zespołu;

12)  wydajną, kreatywną i operatywną pracę.

 

§ 12

 

1.      W ramach posiadanych środków na wynagrodzenia tworzy się fundusz nagród w wysokości 1-3% planowanego osobowego funduszu płac z przeznaczeniem na nagrody za szczególne osiągnięcia w pracy.

2.      Nagroda ma charakter uznaniowy.

3.      Decyzję o  przyznaniu nagród podejmuje dyrektor.

4.      Nagrody są przyznawane z okazji Dnia Edukacji Narodowej lub innej ważnej okazji.

5.      Pracownikowi, któremu  przyznano nagrodę, dyrektor Zespołu wręcza dokument stwierdzający jej przyznanie a kopię dołącza  do akt osobowych pracownika.

6.      Nagrodę przyznaje się pracownikowi, który przepracował co najmniej rok w Zespole oraz:

1)       sumiennie i starannie wykonuje powierzone zadania określone zakresem obowiązków;

2)       wyróżnia się wysoką kulturą osobistą;

3)       wzorowo przestrzega zasad dyscypliny pracy, zasad bezpieczeństwa    i higieny pracy oraz przeciwpożarowych a także innych obowiązków określonych w regulaminie pracy;

4)       współpracuje z innymi pracownikami Zespołu, dyrekcją szkoły i nauczycielami;

5)       a ponadto spełnia przynajmniej trzy z poniższych kryteriów:

a)      podejmuje działania, które przyczyniły się do poszerzenia zasobów materialnych i niematerialnych, którymi dysponuje Zespół;

b)      wykonuje pracę na polecenie pracodawcy lub z własnej inicjatywy, wykraczające poza zakres czynności pracownika;

c)      osiąga wysokie rezultaty w swojej pracy;

d)     wykazuje aktywność i inwencję w pracy;

e)      wykazuje szczególną dbałość o mienie szkoły, powierzony sprzęt i stanowisko pracy;

f)       wykazuje szczególną dbałość o własny rozwój i podwyższenie kwalifikacji dla celów podniesienia jakości wykonywanych zadań.

 

 

 

 

 

Rozdział V

Inne dodatki

 

§ 13

 

1.        Pracownikowi wykonującemu pracę w porze nocnej przysługuje dodatek do wynagrodzenia za każdą godzinę pracy w porze nocnej w wysokości 20% stawki godzinowej wynikającej z wynagrodzenia zasadniczego za pracę.

2.        Opiekunowi w służbie przygotowawczej przysługuje dodatek za opiekę nad pracownikiem w służbie przygotowawczej w wysokości 20 % minimalnego wynagrodzenia.

3.        Pracownikowi organizującemu pracę i kontrolującemu pracę skazanych przysługuje dodatek do wynagrodzenia w wysokości 20 % minimalnego wynagrodzenia.

4.        Pracownikowi sprawującemu opiekę oraz nadzór nad stażystą przysługuje dodatek w wysokości 20  % minimalnego wynagrodzenia.

5.        Kierowcy autobusu za powierzone mu dodatkowe czynności niewchodzące w zakres jego normalnych obowiązków, może być przyznany dodatek w wysokości nieprzekraczającej 60%  minimalnego wynagrodzenia.

6.        Praca wykonywania ponad ustalone normy czasu pracy, a dla pracowników zatrudnionych w równoważnym czasie pracy – ponad ustalony dla nich dobowy wymiar czasu pracy, stanowi pracę w godzinach nadliczbowych.

7.        Za pracę wykonywaną w godzinach nadliczbowych pracownikowi przysługuje według jego wyboru, wynagrodzenie albo czas wolny w tym samym wymiarze. Czas wolny, na wniosek pracownika może być udzielony w okresie bezpośrednio poprzedzającym urlop wypoczynkowy lub jego zakończeniu. (załącznik nr 4).

8.        W przypadku pracy w godzinach nadliczbowych, w razie wyboru przez pracownika wynagrodzenia w trybie art. 42 ust. 4 ustawy o pracownikach samorządowych wypłaca się wynagrodzenie za każdą nadliczbową godzinę pracy z dodatkiem wynoszącym:

1)   100 % wynagrodzenia – za pracę w godzinach nadliczbowych przypadających w nocy, niedziele i święta nie będące dla pracownika dniami pracy, zgodnie z obowiązującym rozkładem pracy, w dniu wolnym od pracy udzielonym pracownikowi w zamian za pracę w niedzielę lub święto, zgodnie z obowiązującym go rozkładem pracy,

2)   50 % wynagrodzenia – za pracę w godzinach nadliczbowych przypadającym w każdym innym dniu niż określony w pkt. 1.

               

§ 14

 

Zasady wynagradzania za czas niezdolności do pracy spowodowanej chorobą określają przepisy ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy (Dz. U. z 1998 r. Nr 21, poz. 94 jednolity tekst ze zm.) oraz ustawy z dnia 25 czerwca 1999 r. o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa (Dz. U. z 2005 r. Nr 31, poz. 267 jednolity tekst  ze zm.).

 

 

§ 15

 

 W związku z wykonywaniem zadań służbowych poza miejscem pracy lub poza siedzibą pracodawcy pracownikowi przysługują należności z tytułu podróży służbowych na warunkach i zasadach określonych w:

1.      rozporządzeniu Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 19 grudnia 2002 r. w sprawie wysokości oraz warunków ustalania należności przysługujących pracownikowi zatrudnionemu w państwowej lub samorządowej jednostce sfery budżetowej z tytułu podróży służbowej na obszarze kraju (Dz. U. nr 236, poz. 1990 z późn. zm.),

2.      rozporządzeniu Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 19 grudnia 2002 r. w sprawie wysokości oraz warunków ustalania należności przysługujących pracownikowi zatrudnionemu w państwowej lub samorządowej jednostce sfery budżetowej z tytułu podróży służbowej poza granicami kraju (Dz. U. nr 236, poz. 1991 z późn. zm.).

 

§ 16

 

Pracownikowi przysługuje prawo do dodatkowego wynagrodzenia rocznego na zasadach i warunkach określonych w ustawie z dnia 12 grudnia 1997 r. o dodatkowym wynagrodzeniu rocznym dla pracowników jednostek sfery budżetowej (Dz. U. Nr 160 poz. 1080 z późn. zm.).

 

§ 17

 

1.      W razie śmierci pracownika w czasie trwania stosunku pracy lub w czasie pobierania po rozwiązaniu stosunku pracy zasiłku z tytułu niezdolności do pracy wskutek choroby, jego rodzinie przysługuje odprawa pośmiertna.

2.      Wysokość odprawy oraz osoby uprawnione do odprawy określają przepisy Kodeksu pracy.

 

§ 18

 

Pracownikowi przysługuje odprawa pieniężna w związku z rozwiązaniem stosunku pracy z przyczyn określonych w ustawie z dnia 13 marca 2003 r. o szczególnych zasadach rozwiązywania z pracownikami stosunków pracy z przyczyn niedotyczących pracowników (Dz. U. Nr 90 poz. 844).

 

 

 

 

 

 

ROZDZIAŁ VI

Wypłacanie wynagrodzeń

§ 19

 

1.      Pracownik nie może zrzec się prawa do wynagrodzenia ani przenieść tego prawa na inną osobę.

2.      Wypłata wynagrodzenia następuje  w ostatnim dniu  miesiąca.

3.      Jeżeli ustalony dzień wypłaty wynagrodzenia za pracę jest dniem wolnym od pracy, wynagrodzenie wypłaca się w dniu poprzedzającym.

4.      Składniki wynagrodzenia za pracę przysługujące pracownikowi za okresy dłuższe niż jeden miesiąc wypłaca się z dołu w terminach określonych w przepisach prawa pracy.

5.      Dodatki za pracę: w godzinach nadliczbowych, w niedziele, święta oraz w porze nocnej wypłaca się łącznie z wynagrodzeniem zasadniczym na koniec miesiąca, po zakończeniu okresu rozliczeniowego.

6.      Na żądanie pracownika pracodawca jest obowiązany udostępnić do wglądu dokumenty, na podstawie których zostało obliczone jego wynagrodzenie.

7.      Indywidualne wynagrodzenia za pracę objęte są tajemnicą służbową.

8.      Sposób wypłaty wynagrodzenia określony jest w regulaminie pracy.

 

 

ROZDZIAŁ VII

Przepisy końcowe

§ 20

 

W sprawach nieuregulowanych w regulaminie stosuje się przepisy ustawy o pracownikach samorządowych, rozporządzenia w sprawie wynagradzania pracowników samorządowych, przepisy ustawy Kodeks pracy oraz inne przepisy prawa pracy.

§ 21

 

1.      Regulamin może być zmieniany w formie aneksów, których treść podlega uzgodnieniu z zakładowymi organizacjami związkowymi.

2.      Aneksy do regulaminu wynagradzania zaczynają obowiązywać po podaniu ich do wiadomości pracowników w sposób i w terminie przyjętym dla regulaminu wynagradzania.

§ 22

1.      Regulamin wchodzi w życie po upływie dwóch tygodni od dnia  ogłoszenia.

2.      Regulamin jest do wglądu w miejscu ogólnie dostępnym dla pracowników na stronie internetowej lub sekretariacie.

 

§ 23

Wykładni przepisów regulaminu dokonuje dyrektor Zespołu.

 

§ 24

 

Regulamin został uzgodniony z zakładowymi organizacjami związkowymi.

 

 

 

Drezdenko, dnia  2009-05-29

 

 

Zakładowa organizacja związkowa:

 

Pracodawca:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                  Załącznik nr 1

Regulaminu wynagradzania

                                                                        pracowników niebędących

                            nauczycielami  

Tabela miesięcznych kwot wynagrodzenia zasadniczego

 

 

Kategoria

zaszeregowania

 

Minimalna kwota  w zł

 

Maksymalna  kwota w %od minimalnego

wynagrodzenia

 

 

 

W 2012 Maksymalna

kwota wynagrodzenia

zasadniczego

I

1100,00

120%

 

1.800,00

II

1120,00

130%

 

1.950,00

III

1140,00

140%

 

2.100,00

IV

1160,00

150%

 

2.250,00

V

1180,00

160%

 

2.400,00

VI

1200,00

170%

 

2.550,00

VII

1220,00

180%

 

2.700,00

VIII

1240,00

190%

 

2.850,00

IX

1260,00

200%

 

3.000,00

X

1280,00

210%

 

3.150,00

XI

1300,00

220%

 

3.300,00

XII

1350,00

230%

 

3.450,00

XIII

1400,00

240%

 

3.600,00

XIV

1450,00

250%

 

3.750,00

XV

1500,00

260%

 

3.900,00

XVI

1550,00

270%

 

4.050,00

XVII

1600,00

280%

 

4.200,00

XVIII

1650,00

290%

 

4.350,00

XIX

1700,00

300%

 

4.500,00

 

Minimalne wynagrodzenie w 2012 r. wynosi – 1.500,00 zł

 

 

                  Załącznik nr 1

Regulaminu wynagradzania

                                                                        pracowników niebędących

                            nauczycielami  

Tabela miesięcznych kwot wynagrodzenia zasadniczego

 

 

Kategoria

zaszeregowania

 

Minimalna kwota  w zł

 

Maksymalna  kwota w %od minimalnego

wynagrodzenia

 

 

 

W 2011 Maksymalna

kwota wynagrodzenia

zasadniczego

I

1100,00

120%

 

1.663,00

II

1120,00

130%

 

1.802,00

III

1140,00

140%

 

1.940,00

IV

1160,00

150%

 

2.079,00

V

1180,00

160%

 

2.218,00

VI

1200,00

170%

 

2.356,00

VII

1220,00

180%

 

2.495,00

VIII

1240,00

190%

 

2.633,00

IX

1260,00

200%

 

2.772,00

X

1280,00

210%

 

2.911,00

XI

1300,00

220%

 

3.049,00

XII

1350,00

230%

 

3.188,00

XIII

1400,00

240%

 

3.326,00

XIV

1450,00

250%

 

3.465,00

XV

1500,00

260%

 

3.604,00

XVI

1550,00

270%

 

3.742,00

XVII

1600,00

280%

 

3.881,00

XVIII

1650,00

290%

 

4.019,00

XIX

1700,00

300%

 

4.158,00

 

Minimalne wynagrodzenie w 2011 r. wynosi – 1.386,00 zł

 

 

                  Załącznik nr 1

Regulaminu wynagradzania

                                                                        pracowników niebędących

                            nauczycielami  

Tabela miesięcznych kwot wynagrodzenia zasadniczego

 

 

Kategoria

zaszeregowania

 

Minimalna kwota  w zł

 

Maksymalna  kwota w %od minimalnego

wynagrodzenia

 

 

 

W 2010 Maksymalna

kwota wynagrodzenia

zasadniczego

I

1100,00

120%

 

1.580,00

II

1120,00

130%

 

1.712,00

III

1140,00

140%

 

1.844,00

IV

1160,00

150%

 

1.976,00

V

1180,00

160%

 

2.107,00

VI

1200,00

170%

 

2.239,00

VII

1220,00

180%

 

2.371,00

VIII

1240,00

190%

 

2.502,00

IX

1260,00

200%

 

2.634,00

X

1280,00

210%

 

2.766,00

XI

1300,00

220%

 

2.897,00

XII

1350,00

230%

 

3.029,00

XIII

1400,00

240%

 

3.161,00

XIV

1450,00

250%

 

3.293,00

XV

1500,00

260%

 

3.424,00

XVI

1550,00

270%

 

3.556,00

XVII

1600,00

280%

 

3.688,00

XVIII

1650,00

290%

 

3.819,00

XIX

1700,00

300%

 

3.951,00

 

Minimalne wynagrodzenie w 2010r. wynosi – 1.317,00 zł

 

 

                  Załącznik nr 1

Regulaminu wynagradzania

                                                                        pracowników niebędących

                            nauczycielami  

Tabela miesięcznych kwot wynagrodzenia zasadniczego

 

 

Kategoria

zaszeregowania

 

Minimalna kwota  w zł

 

Maksymalna  kwota w %od minimalnego

wynagrodzenia

 

 

 

W 2009 Maksymalna

kwota wynagrodzenia

zasadniczego

I

1100,00

120%

 

1.531,00

II

1120,00

130%

 

1.659,00

III

1140,00

140%

 

1.786,00

IV

1160,00

150%

 

1.914,00

V

1180,00

160%

 

2.042,00

VI

1200,00

170%

 

2.169,00

VII

1220,00

180%

 

2.297,00

VIII

1240,00

190%

 

2.424,00

IX

1260,00

200%

 

2.552,00

X

1280,00

210%

 

2.680,00

XI

1300,00

220%

 

2.807,00

XII

1350,00

230%

 

2.935,00

XIII

1400,00

240%

 

3.062,00

XIV

1450,00

250%

 

3.190,00

XV

1500,00

260%

 

3.318,00

XVI

1550,00

270%

 

3.445,00

XVII

1600,00

280%

 

3.573,00

XVIII

1650,00

290%

 

3.700,00

XIX

1700,00

300%

 

3.828,00

 

Minimalne wynagrodzenie w 2009 r. wynosi – 1.276,00 zł

 

 

                  Załącznik nr 1

Regulaminu wynagradzania

pracowników niebędących

nauczycielami

 

Tabela miesięcznych kwot wynagrodzenia zasadniczego

 

 

Kategoria

zaszeregowania

 

Minimalna kwota  w zł

 

Maksymalna

kwota w %

od minimalnego

wynagrodzenia

 

I

1100,00

120%

II

1120,00

130%

III

1140,00

140%

IV

1160,00

150%

V

1180,00

160%

VI

1200,00

170%

VII

1220,00

180%

VIII

1240,00

190%

IX

1260,00

200%

X

1280,00

210%

XI

1300,00

220%

XII

1350,00

230%

XIII

1400,00

240%

XIV

1450,00

250%

XV

1500,00

260%

XVI

1550,00

270%

XVII

1600,00

280%

XVIII

1650,00

290%

XIX

1700,00

300%

 

Minimalne wynagrodzenie w 2009 r. wynosi 1276 zł

 

 Załącznik Nr 2

                                                                                        Regulaminu wynagradzania

                                                                pracowników niebędących

                                                                                nauczycielami  

 

Tabela wymagań kwalifikacyjnych

 

 

Lp.

 

Stanowisko

 

Kategoria zaszeregowania

 

Dodatek funkcyjny – kategoria zaszeregowania

 

Wymagania kwalifikacyjne

Wykształcenie oraz umiejętności zawodowe

Staż pracy w latach

 

1.

 

dyrektor

 

Wg odrębnych przepisów

 

Wg odrębnych przepisów

Wyższe lub według odrębnych przepisów

5 lub według odrębnych przepisów

 

2.

 

główna księgowa

 

XVI-XIX

 

IX

Według odrębnych przepisów

 

 

3.

 

z-ca głównego księgowego

 

XIV-XVIII

 

VIII

Wyższe ekonomiczne lub podyplomowe ekonomiczne

3

 

4.

 

starszy specjalista

 

X-XV

 

-

 

wyższe

 

5

 

5.

 

specjalista

 

VIII-XIV

 

-

wyższe2)

średnie

4

5

 

6.

 

samodzielny referent

 

VII-XIII

 

-

wyższe

średnie

2

4

 

7.

st. referent

st. intendent

 

VI-XII

 

-

wyższe

średnie

-

2

 

8.

 

st. księgowy

 

VII-XIII

 

-

wyższe

średnie

-

2

 

9.

 

księgowy

 

VI-XII

 

-

wyższe

średnie

-

2

 

10.

 

referent

 

V-XI

 

-

 

średnie

-

 

11.

 

Sekretarz szkoły

 

XII-XV

 

I

 

wyższe

 

5

 

11.

opiekun dzieci i młodzieży w czasie przewozu do i ze szkoły

 

I - VI

 

-

 

średnie

 

-

 

12.

 

kierowca autobusu

 

VII-XII

 

-

według odrębnych przepisów

 

 

13.

intendent

magazynier

 

V-X

 

-

średnie

zasadnicze  zaw.

1

2

 

14.

 

kucharz

 

V- X

 

-

średnie zawodowe

zasadnicze  zawodowe

3

 

15.

 

pomoc kuchenna

 

IV-VIII

 

-

zasadnicze zaw.

podstawowe

-

 

16.

 

palacz c.o.

 

IV-VIII

 

-

Podstawowe i kurs dla palaczy c.o.

-

 

17.

 

konserwator

 

V-X

 

-

średnie zawodowe

zasadnicze zawodowe

-

 

18.

 

woźny

 

II-VI

 

-

 

podstawowe

 

 

19.

 

starszy woźny

 

III-VII

 

-

 

podstawowe

 

 

20.

 

sprzątaczka

 

I-V

 

-

 

podstawowe

 

 

21.

 

robotnik gospodarczy

 

II-VIII

 

-

Podstawowa

Zasadnicze zawodowe

 

 

 

 

 

 

       Załącznik Nr 3

                                                                                             Regulaminu wynagradzania

                                                                     pracowników niebędących

                                                                              nauczycielami  

 

Tabela dodatku funkcyjnego

 

 

 

 

Kategoria

zaszeregowania

 

Procent minimalnego wynagrodzenia

I

do 35

II

do 50

III

do 65

IV

do 80

V

do 95

VI

do 110

VII

do125

VIII

do 150

IX

do 175

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   Załącznik Nr 4

                                                                                             Regulaminu wynagradzania

                                                      pracowników niebędących

auczycielami  

 

 

Wniosek

o  udzielenie czasu wolnego w zamian za pracę w nadgodzinach

 

 

 

....................................................

                         (data)

 

....................................................

                (imię i nazwisko)

 

....................................................

                    (stanowisko)

 

 

 

 

            Proszę o udzielenie czasu wolnego w zamian za pracę w nadgodzinach (zgodnie z kartą ewidencji godzin nadliczbowych)

 

 

1) w miesiącu  ...........................................  to jest .................................... godzin

                                                                                                  (wpisać liczbę godzin)

 2) w miesiącu  ..........................................  to jest ................................... godzin

                                                                                  (wpisać liczbę godzin)

3) w miesiącu  ...........................................  to jest ................................... godzin

                                                                                  (wpisać liczbę godzin)

 

Razem godzin ………   ….. tj. ………………………… dni

 

W terminie:

 

 od dnia ………………………. do dnia………………………. łącznie …………….dni.

 

           

 

 

 

 

 

 

.........................................................................                                          ………………………………………………..

                 (zgoda  dyrektora)                                                                                     (podpis wnioskodawcy)

 

 

 

 

 

 

Wniosek o  udzielenie czasu wolnego w zamian za pracę w nadgodzinach

 

 

 

....................................................

                         (data)

 

....................................................

                (imię i nazwisko)

 

....................................................

                    (stanowisko)

 

 

 

 

            Proszę o udzielenie czasu wolnego w zamian za pracę w nadgodzinach (zgodnie z kartą ewidencji godzin nadliczbowych)

 

1) w miesiącu  ...........................................  to jest .................................... godzin

                                                            ………….                      (wpisać liczbę godzin)

 2) w miesiącu  ..........................................  to jest ................................... godzin

                                                                                  (wpisać liczbę godzin)

3) w miesiącu  ...........................................  to jest ................................... godzin

                                                                                  (wpisać liczbę godzin)

 

Razem godzin ………….. tj. ………………………… dni

 

W terminie:

 

 od dnia ………………………. do dnia………………………. łącznie …………….dni.

 

           

 

 

 

 

 

 

 

 

 

..........................................................................                                                     …………………………………………

                 (zgoda  dyrektora)                                                                                                  (podpis wnioskodawcy