ZARZĄDZENIE Nr 7/06

Dyrektora Miejsko-Gminnego Zespołu Oświaty w Drezdenku

z dnia  15 października  2006 roku

 

 

w sprawie: wprowadzenia Regulaminu wynagradzania pracowników Miejsko-Gminnego Zespołu Oświaty Drezdenko.

 

 

 

Na podstawie art. 772 § 4 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. kodeks pracy (Dz. U. Nr 24, poz. 141, z późniejszymi zmianami)

 

zarządzam, co następuje:

 

§ 1

Wprowadza się Regulamin wynagradzania pracowników Miejsko-Gminnego Zespołu Oświaty stanowiący załącznik do niniejszego zarządzenia.

 

§ 2

Uchyla się Regulamin wynagradzania pracowników miejsko-Gminnego Zespołu Oświaty w Drezdenku z dnia 01 września 2001 roku.

 

§ 3

Zarządzenie wchodzi w życie z dniem 02 listopada 2006 roku.

 

 

 

 

 

 

 

REGULAMIN

WYNAGRADZANIA PRACOWNIKÓW

ZATRUDNIONYCH

W MIEJSKO-GMINNYM ZESPOLE OŚWIATY W DREZDENKU


p. prawna:
Ustawa z dnia 6 maja 2005r. o zmianie ustawy o pracownikach samorządowych, ustawy o samorządowych kolegiach odwoławczych i ustawy o systemie oświaty   ( Dz. U. Nr122, poz.1020) – poprzedzona ustawą z dnia 22 marca 1990 r. o pracownikach samorządowych (Dz. U. Nr 21, poz 124 z póź. zm. ) oraz przepisami wykonawczymi do ustawy.
Rozporządzenie Rady ministrów z dnia 2 sierpnia 2005r. w sprawie zasad wynagradzania pracowników samorządowych zatrudnionych w jednostkach organizacyjnych jednostek samorządu terytorialnego ( Dz.U. Nr 146, poz.1222)- oraz Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 28 lutego 2006r.  (Dz. U. Nr 38, poz. 261) zmieniające rozporządzenie w sprawie zasad wynagradzania pracowników samorządowych.

§ 1


Zakładowy regulamin wynagradzania, zwany dalej Regulaminem, ustala wynagrodzenie oraz świadczenia związane z pracą  w Miejsko-Gminnym Zespole Oświaty w Drezdenku ul. Ogrodowa 1.


§ 2


Zakładowy Regulamin wynagradzania obejmuje pracowników zatrudnionych w Miejsko-Gminnym Zespole Oświaty w Drezdenku  ul. Ogrodowa 1.


§ 3


Ustala się:
1. tabelę miesięcznych stawek wynagrodzenia zasadniczego pracowników        zał. nr 1
2. tabelę stanowisk, kwalifikacji i zaszeregowania pracowników  zał. nr 2
3. tabelę stawek dodatku funkcyjnego zał. nr 3

 

4.  miesięczne stawki wynagrodzenia zasadniczego ustala się jako sumę najniższego wynagrodzenia zasadniczego w I kategorii zaszeregowania, minimalne wynagrodzenie za pracę określone na podstawie ustawy z dnia  10 października 2002r., minimalne wynagrodzenie za pracę (Dz. U. z 2002r. Nr 200 poz. 1679 z późn. zm.) oraz iloczynu liczby punktów ustalonych dla poszczególnych kategorii w tabeli stanowiącej załącznik nr 1 do regulaminu i wartości jednego punktu.

Powyższe ustalenia opracowane są na podstawie Uchwały Nr L/427/06 Rady Miejskiej w Drezdenku z dnia 29 czerwca 2006r. w sprawie ustalenia wartości najniższego wynagrodzenia zasadniczego oraz wartości jednego punktu dla pracowników samorządowych zatrudnionych w jednostkach organizacyjnych oraz Uchwały Nr LII/433/06 Rady Miejskiej w Drezdenku z dnia 30 sierpnia 2006r. w sprawie wyrażenia zgody na ustalenie wartości jednego punktu dla pracowników samorządowych zatrudnionych w jednostkach organizacyjnych.

 

§ 4

Pracownikom, z tytułu świadczenia na rzecz zakładu pracy, przysługują następujące składniki wynagrodzenia:

1. wynagrodzenie zasadnicze,
2. dodatek za wysługę lat
3. dodatki za pracę:
         a
)w godzinach nadliczbowych,
         b)w porze nocnej,
4. premia uznaniowa,
5. dodatek za pracę w niedziele i święta, dni ustawowo wolne od pracy i dodatkowo dni wolne od pracy,
6. dodatek za pracę w warunkach uciążliwych,
7. dodatek funkcyjny,
8. nagrody jubileuszowe,
9. jednorazowe odprawy w związku z przejściem na emeryturę lub rentę inwalidzką.

Pracownicy mogą otrzymać nagrody za szczególne osiągnięcia w pracy zawodowej.

§ 5


1.Wynagrodzenie zasadnicze pracownika jest ustalone z uwzględnieniem:
a) kategorii zaszeregowania (grupy wynagrodzenia) obowiązującej na zajmowanym stanowisku,
b) dokonywanej indywidualnie oceny przydatności i efektywności pracy,
c) wysokości stawek płac zasadniczych pracowników na porównywalnych stanowiskach, o porównywalnych kwalifikacjach i porównywalnych rezultatach pracy.

2. Wysokość wynagrodzenia zasadniczego ustala Dyrektor Miejsko-Gminnego Zespołu Oświaty w Drezdenku.
3. Zmiana wysokości płacy zasadniczej może nastąpić w związku z:
a) zmianą stanowiska pracy,
b) zmianą zakresu pracy na zajmowanym stanowisku, poszerzenie tego zakresu może spowodować jej wzrost, a zmniejszenie jej obniżenie
c) zmianą stawek płac zasadniczych w tabeli płac i nie tylko
d) istotnym podniesieniem kwalifikacji pracownika (z inicjatywy bądź za akceptacją pracodawcy).

§ 6

1.     Pracownikom zatrudnionym w niepełnym wymiarze czasu pracy przysługuje wynagrodzenie zasadnicze i inne składniki wynagrodzenia w wysokości proporcjonalnej do wymiaru czasu pracy, określonego w umowie o pracę.

2. Stawki godzinowe oblicza się dzieląc kwotę miesięcznego uposażenia zasadniczego przysługującego za pełny wymiar czasu pracy przez nominalny czas pracy w danym miesiącu.

§ 7

1. Pracownikom zatrudnionym na stanowiskach kierowniczych przysługuje dodatek funkcyjny według tabeli Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 2.08.2005r./Dz.U.2005 nr 146 poz.1222 z późn. zm./ - zał. nr 3


2. Dodatek funkcyjny ulega pomniejszeniu za każdy dzień usprawiedliwionej nieobecności w pracy spowodowaną chorobą bądź sprawowaniem osobistej opieki nad dzieckiem lub chorym członkiem rodziny oraz przebywaniem na urlopie macierzyńskim za które przysługuje pracownikowi wynagrodzenie chorobowe lub zasiłek z ubezpieczenia społecznego.

 

§ 8

1. Pracownikom przysługuje dodatek za wysługę lat w wysokości 5 % wynagrodzenia zasadniczego po 5 latach pracy. Dodatek ten wzrasta o 1 % za każdy dalszy rok pracy, aż do osiągnięcia 20 % miesięcznego wynagrodzenia zasadniczego.

2. Do okresu pracy uprawniającego do dodatku, o którym mowa w ust. 1 wlicza się okresy poprzedniego zatrudnienia, jeśli z mocy odrębnych przepisów podlegają one wliczeniu do okresu pracy, od którego zależą uprawnienia pracownicze

3. Dodatek za wysługę lat przysługuje pracownikowi za dni, za które otrzymuje wynagrodzenie. Dodatek za wysługę lat przysługuje również za dni nieobecności w pracy z powodu niezdolności do pracy w skutek choroby bądź konieczności osobistego sprawowania opieki nad dzieckiem lub chorym członkiem rodziny, za które pracownikowi przysługuje zasiłek z ubezpieczenia społecznego.

4. Dodatek za wysługę lat wypłacany jest w terminie wypłaty wynagrodzenia i przysługuje:
a) od pierwszego dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym pracownik nabył prawo do dodatku lub prawo do wyższej stawki dodatku, jeżeli nabycie prawa nastąpiło w ciągu miesiąca,
b) za dany miesiąc, jeżeli nabycie prawa do dodatku lub prawa do wyższej stawki nastąpiło od pierwszego dnia miesiąca.



§ 9

1.     Zasady wynagradzania za pracę w godzinach nadliczbowych, a także w niedzielę i święta, dni ustawowo wolne i dodatkowo wolne od pracy określa Kodeks pracy.

2. Pracownikowi przysługuje dodatkowe wynagrodzenie roczne na zasadach określonych w odrębnych przepisach Ustawy z 12 grudnia 1997 r. / Dz. U. Nr 160, poz. 1080 z póź. zm. /

3. Pracownikowi wykonującemu pracę w porze nocnej przysługuje dodatkowe wynagrodzenie zgodnie z § 13. 1 Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 02 sierpnia 2005r. w sprawie zasad wynagradzania pracowników samorządowych zatrudnionych w jednostkach organizacyjnych jednostek samorządu terytorialnego.

§ 10

1.     Pracownikowi przysługuje nagrody jubileuszowe w wysokości:
a) za 20 lat pracy - 75 % wynagrodzenia miesięcznego,
b) za 25 lat pracy - 100 % wynagrodzenia miesięcznego,
c) za 30 lat pracy - 150 % wynagrodzenia miesięcznego,
d) za 35 lat pracy - 200 % wynagrodzenia miesięcznego,
e) za 40 lat pracy - 300 % wynagrodzenia miesięcznego,
f) za 45 lat pracy - 400 % wynagrodzenia miesięcznego,

2. Do okresów pracy uprawniającego do nagrody jubileuszowej wlicza się wszystkie
poprzednie zakończone okresy zatrudnienia oraz inne okresy, jeśli z mocy odrębnych przepisów podlegają one wliczeniu do okresów pracy, od którego zależą uprawnienia pracownicze, bez względu na sposób rozwiązywania poprzedniego stosunku pracy. W razie równoczesnego pozostawania w więcej niż jednym stosunku pracy, do okresu pracy uprawniającego do nagrody wlicz się jeden z tych okresów.

3. Pracownik nabywa prawo do nagrody jubileuszowej w dniu upływu okresu uprawniającego do nagrody.

4. Pracownik jest zobowiązany udokumentować swoje prawo do nagrody, jeżeli w jego aktach osobowych brak jest odpowiedniej dokumentacji.

5. Wypłata nagrody jubileuszowej powinna nastąpić niezwłocznie po nabyciu przez pracownika prawa do tej nagrody.

6. Podstawę obliczenia nagrody jubileuszowej stanowi wynagrodzenie przysługujące pracownikowi w dniu nabycia prawa do nagrody, a jeżeli dla pracownika jest to korzystniejsze – wynagrodzenie przysługujące w dniu jej wypłaty.

7. Jeżeli pracownik nabył prawo do nagrody jubileuszowej będąc zatrudnionym w innym wymiarze czasu pracy niż w dniu jej wypłaty, podstawę obliczenia nagrody stanowi wynagrodzenie przysługujące pracownikowi w dniu nabycia prawa do nagrody.

8. Nagrodę oblicza się według zasad obowiązujących przy ustalaniu ekwiwalentu pieniężnego za urlop wypoczynkowy.

9. W razie ustania stosunku pracy w związku z przejściem na emeryturę lub rentę inwalidzką pracownikowi, któremu do nabycia prawa do nagrody jubileuszowej brakuje mniej niż 12 miesięcy, licząc od dnia rozwiązania stosunku pracy, nagrodę tę wypłaca się w dniu rozwiązania stosunku pracy.

10. Jeżeli w dniu wejścia w życie przepisów wprowadzających zaliczalność do okresów uprawniających do świadczeń pracowniczych, okresów nie podlegających dotychczas wliczeniu, upływa okres uprawniający pracownika do dwóch lub więcej nagród, wypłaca się tylko jedną - najwyższą

11. Pracownikowi, który w dniu wejścia w życie przepisów, o których mowa w pkt. 10, ma okres zatrudnienia, wraz z innymi okresami wliczanymi do tego okresu, dłuższy niż uprawniający go do nabycia nagrody wyższego stopnia, nagrodę niższą wypłaca się w pełnej wysokości, a w dniu nabycia prawa do nagrody wyższej – różnicę miedzy nagrodą wyższą, a nagrodą niższą.

12. Przepisy z pkt. 10 i 11 mają odpowiednio zastosowanie, w razie gdy w dniu, w którym pracownik udokumentował swoje prawo do nagrody, był uprawniony do nagrody wyższego stopnia oraz w razie gdy pracownik prawo to nabędzie w ciągu 12 miesięcy.

§ 11

1.     W ramach środków na wynagrodzenia tworzy się fundusz nagród za szczególne osiągnięcia w pracy zawodowej w wysokości 2% planowanych środków na wynagrodzenia osobowe.

2. Fundusz nagród może być podwyższony przez Dyrektora Miejsko-Gminnego Zespołu Oświaty w Drezdenku w ramach posiadanych środków na wynagrodzenia osobowe.

3. Zasady podziału funduszu nagród i ich przyznawania określa zakładowy regulamin nagradzania, ustalony przez Dyrektora Miejsko-Gminnego Zespołu Oświaty w Drezdenku i uzgodniony ze związkami zawodowymi stanowiący załącznik nr 4 do regulaminu wynagradzania.

§ 12

1. W ramach środków na wynagrodzenia tworzy się fundusz premiowy.

2. Wysokość funduszu premiowego, o którym mowa w pkt 1 oraz warunki i wypłacania premii  określa regulamin premiowania ustalony przez Dyrektora Miejsko-Gminnego Zespołu Oświaty w Drezdenku, uzgodniony ze związkami zawodowymi stanowiący załącznik nr 5 do regulaminu wynagradzania.

 

§ 13

Kierowcy autobusu za powierzone dodatkowe czynności nie wchodzące w zakres jego normalnych obowiązków może być przyznany dodatek w wysokości nie przekraczającej 60 % najniższego wynagrodzenia zasadniczego

 

 

§ 14

1. Pracownikowi spełniającemu warunki uprawniające do renty inwalidzkiej lub emerytury, którego stosunek pracy ustał w związku z przejściem na rentę lub emeryturę, przysługuje odprawa pieniężna w wysokości:
a) jednomiesięcznego wynagrodzenia – jeżeli pracownik był zatrudniony krócej niż 10 lat.
b) dwumiesięcznego wynagrodzenia – jeżeli pracownik był zatrudniony
co najmniej 10 lat, nie niżej jednak od określonej w ustawie o pracownikach urzędów państwowych.
c) trzymiesięcznego wynagrodzenia – jeżeli pracownik był zatrudniony co najmniej 15 lat.
d) sześciomiesięcznego wynagrodzenia – jeżeli pracownik był zatrudniony co najmniej 20 lat.

2. Okres pracy uprawniający do odprawy ustala się według zasad obowiązujących przy ustaleniu okresów zatrudnienia uprawniających do dodatku za wysługę lat.

3. Pracownik, który otrzymał odprawę, nie może ponownie nabyć do niej prawa.

 


§ 15

Pracownik , który w dniu wejścia w życie regulaminu nie spełnia wymagań kwalifikacyjnych może pozostać na zajmowanym dotychczas stanowisku.

Pracownik ten nie może awansować na stanowisko wyższe.

§ 16

1. W sprawach nie uregulowanych stosuje się przepisy prawa pracy

2. Każdorazowa zmiana regulaminu wymaga zachowania dotychczasowego trybu.

3. Regulamin zostaje zawarty na czas nieokreślony.

4. Regulamin wymaga uzgodnienia ze związkami zawodowymi działającymi na terenie Miejsko-Gminnego Zespołu Oświaty w Drezdenku.

5. Regulamin wchodzi w życie po upływie 2-ch tygodni od podania go do wiadomości pracowników, w sposób przyjęty u danego pracodawcy.



Uzgodniono ze związkami zawodowymi:  18.10.2006r.

 

 

 

......................................
( pieczątka i podpis)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Załącznik nr 1

do Regulaminu wynagradzania pracowników

 zatrudnionych

w Miejsko-Gminnym Zespole Oświaty w Drezdenku.

 

Tabela miesięcznych stawek wynagrodzenia zasadniczego pracowników niepedagogicznych

Wynagrodzenie minimalne – 936,00

Wartość punktu – 3,45

 

 

Kategoria zaszeregowania

Liczba punktów

Wynagrodzenie zasadnicze od – do

 

 

I

II

III

IV

V

VI

VII

VIII

IX

X

XI

XII

XIII

XIV

XV

XVI

XVII

XVIII

XIX

XX

XXI

 

najniższe wynagrodzenie zasadnicze – 20

21 – 35

36 – 50

51 – 65

66 – 80

81 – 95

96 – 110

111 – 125

126 – 140

141 – 160

161 – 180

181 – 200

201 – 220

221 – 240

241 – 260

261 – 280

281 – 300

301 – 320

321 – 340

341 – 365

366 - 390

 

 

936  -  1005

1008 – 1057

1060 – 1109

1112 – 1160

1164 – 1212

1215 – 1264

1267 – 1316

1319 – 1367

1371 – 1419

1422 – 1488

1491 – 1557

1560 – 1626

1629 – 1695

1698 – 1764

1767 – 1833

1836 – 1902

1905 – 1971

1974 – 2040

2043 – 2109

2212 – 2195

2199 – 2282

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Załącznik nr 2

do Regulaminu wynagradzania pracowników

zatrudnionych

w Miejsko-Gminnym Zespole Oświaty w Drezdenku.

 

Tabela stanowisk, kwalifikacji i zaszeregowania pracowników niepedagogicznych

 

Lp.

Stanowisko

Kategoria zaszeregowania

Stawka dodatku funkcyjnego do

Wymagane kwalifikacje1)

wykształcenie oraz umiejętności zawodowe

staz pracy (w latach)

1.

Z-ca głównego księgowego

XIV-XVIII

8

wyższe ekonomiczne lub podyplomowe ekonomiczne

3

2.

St.specjalista

X - XV

-

wyższe2)

5

3.

specjalista

VIII - XIV

-

 

wyższe2)

4

średnie3)

5

4.

samodzielny referent

VII-XIII

-

wyższe2)

2

średnie3)

4

5.

st.  referent

 

VI - XII

 

wyższe2)

-

średnie3)

2

6.

referent

V - XI

-

średnie3)

-

7.

kierowca autobusu

XII - XII

-

według odrębnych przepisów

8.

kierowca ciągnika

V - IX

-

według odrębnych przepisów

9.

pomoc administracyjna

III - VIII

-

średnie3)

 

10.

sprzątaczka

I - V

-

podstawowe5)

-

 

 

Kierownicze stanowiska urzędnicze

 

Lp.

Stanowisko

Kwota

Wymagane kwalifikacje1)

wynagrodzenia zasadniczego do

dodatku funkcyjnego

wykształcenie oraz umiejętności zawodowe

staz pracy (w latach)

 

1.

2

3

4

5

6

1.

Dyrektor (kierownik) jednostki

3.510

1.490

wyższe2) lub według odrębnych przepisów

5

lub według odrębnych przepisów

2.

Główny księgowy w jednostce

3.290

1.280

według odrębnych przepisów

 

 

1)  Szczegółowe wymagania kwalifikacyjne w zakresie wykształcenia i stażu pracy dla kierowniczych stanowisk urzędniczych  i stanowisk urzędniczych uwzględniają wymagania określone w art.. 3 ust. 3 i 4 ustawy.

2) Wyższe odpowiedniej specjalności umożliwiające wykonywanie zadań na stanowisku, a w  odniesieniu do stanowisk urzędniczych i kierowniczych stosownie do opisu stanowiska, o którym mowa w art. 3a ust.5 pkt 3 ustawy

 

 3)  Średnie o profilu ogólnym lub zawodowym umożliwiające wykonanie zadań na stanowisku, a w  odniesieniu do stanowisk urzędniczych i kierowniczych urzędniczych stosownie do opisu stanowiska, o którym mowa w art. 3a ust. 5 pkt 3 ustawy.

4) Zasadnicze zawodowe umożliwiające wykonanie zadań na stanowisku.

5) Podstawowe i umiejętność wykonywania czynności.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Załącznik nr 3

do Regulaminu wynagradzania pracowników

  zatrudnionych

w Miejsko-Gminnym Zespole Oświaty w Drezdenku.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tabela dodatku funkcyjnego

 

 

 

Stawka dodatku funkcyjnego

Procent najniższego wynagrodzenia zasadniczego

1

2

3

4

5

6

7

8

9

do 35

do 50

do 65

do 80

do 95

do 110

do 125

do 150

do 175

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Załącznik nr 4

do Regulaminu wynagradzania pracowników

  zatrudnionych

w Miejsko-Gminnym Zespole Oświaty w Drezdenku

 

 

 

 

 

 

Regulamin

nagrody dyrektora dla pracowników

 Miejsko-Gminnego Zespołu Oświaty w Drezdenku

 

 

 

Regulamin przyznawania nagród dyrektora Miejsko-Gminnego Zespołu Oświaty w Drezdenku dla pracowników administracji i obsługi.

1. Na podstawie regulaminu wynagradzania dla pracowników § 11 ustala się  regulamin przyznawania nagród dyrektora.

2. Fundusz nagród stanowi 2% planowanych środków na wynagrodzenia osobowe.

3. Nagroda ma charakter  uznaniowy.

4. Decyzję o przyznaniu nagrody podejmuje dyrektor i przedkłada do zaopiniowania organizacji związkowej.

5. Nagrody przyznaje się w formie pieniężnej w Dniu Komisji Edukacji

6. Pracownik, któremu ją przyznano otrzymuje pismo o jej przyznaniu a kopię załącza się do akt.

7. Nagroda może być przyznana pracownikowi, który:
wzorowo i sumiennie wykonuje swoje obowiązki a ponadto wyróżnia się nienaganną postawą i kulturą osobistą.

8. Nagrodę otrzymuje pracownik, który ponadto spełnia przynajmniej trzy spośród wymienionych kryteriów:
- przestrzeganie regulaminu pracy
- przejawianie inicjatywy w pracy
- sumienne i wzorowe wypełnianie powierzonych obowiązków
- bezkonfliktowe stosunki z pozostałymi pracownikami
- tworzenie poprzez swoją postawę i zaangażowanie pozytywnego wizerunku placówki.

9. Regulamin wchodzi w życie z dniem 02 listopada 2006 roku

10. Regulamin uzgodniona ze związkami zawodowymi.

Opinia związku zawodowego -  18.10.2006r.

 

 

 

..........................................

 

 

 

 

 

 

 

 

 Załącznik nr 5

do Regulaminu wynagradzania pracowników

 zatrudnionych

                                                                                                                                w Miejsko-Gminnym Zespole Oświaty w Drezdenku.

Regulamin

premiowania dla pracowników

Miejsko-Gminnego Zespołu Oświaty w Drezdenku

 


Podstawa prawna:

Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 2 sierpnia 2005r. w sprawie zasad wynagradzania pracowników samorządowych zatrudnionych w jednostkach organizacyjnych jednostek samorządu terytorialnego( Dz. U. Nr 146, poz. 1222 z późn. zm.)

 


Ustala się następujący regulamin  przyznawania premii uznaniowej.

§ 1
Regulamin stosuje się do pracowników, zatrudnionych w Miejsko-Gminnym Zespole Oświaty w Drezdenku.

§ 2
Fundusz premiowy tworzony jest w ramach środków na wynagrodzenia osobowe pracowników w wysokości 10 % wynagrodzeń zasadniczych.

§ 3
Premię otrzymuje pracownik, który właściwie wywiązuje się z powierzonych zadań a w szczególności:

a) starannie i terminowo wykonuje obowiązki wynikające z jego zakresu czynności,

b) przestrzega obowiązujące przepisy: przeciwpożarowe, o bezpieczeństwie i higienie pracy, porządku i dyscypliny pracy, a także zarządzenia wewnętrzne dyrektora szkoły

c) dba o mienie zakładu pracy i posługuje się sprzętem i materiałami w sposób oszczędny i racjonalny,

d) organizuje swój czas pracy w taki sposób, aby był on efektywnie wykorzystany do realizacji zadań,

 


e) wykazuje inicjatywę i aktywny stosunek do wykonywanej pracy.

§ 4
Wysokość premii wynosi do 20 % wynagrodzenia zasadniczego.

§ 5
Premia może ulec zwiększeniu dodatkowo od 1 % do 25%.
Premia może ulec podwyższeniu temu pracownikowi, który wykonuje:
a)prace zlecone przez przełożonych,
b)dodatkowe zadania wynikające z bieżących potrzeb organizacyjnych Miejsko-Gminnego Zespołu oświaty w Drezdenku, a nie wchodzące w zakres obowiązków pracownika.

O uruchomieniu podwyższonego i dodatkowego funduszu premiowego oraz jego wysokości decyduje dyrektor Miejsko-Gminnego Zespołu Oświaty w Drezdenku w wypadku wygospodarowania na ten cel środków z funduszu płac.


§ 6
Decyzje o przyznaniu w określonej wysokości premii indywidualnej podejmuje Dyrektor Miejsko-Gminnego zespołu Oświaty w Drezdenku .
Premia przyznawana jest za okres miesiąca kalendarzowego i wypłacana z dołu w dniu wypłaty.

§ 7
Premia ulega pomniejszeniu za każdy dzień usprawiedliwionej nieobecności w pracy spowodowaną chorobą bądź sprawowaniem osobistej opieki nad dzieckiem lub chorym członkiem rodziny oraz przebywaniem na urlopie macierzyńskim za które przysługuje pracownikowi wynagrodzenie chorobowe lub zasiłek z ubezpieczenia społecznego.

§ 8

 

Regulamin wchodzi w życie z dniem podpisania z mocą od dnia 02 listopada 2006 roku

Uzgodniono ze związkami zawodowymi – 18.10.2006r.




.................................................